O rozdiele medzi tým, čo BY MALO BYŤ a tým, čo MUSÍ BYŤ.

Autor: Štefan Hozzán | 7.2.2015 o 15:25 | Karma článku: 7,39 | Prečítané:  527x

Ak by ste sa ma opýtali, či BY SA MALI ľudia zdravo stravovať a športovať, tak odpoviem, že ÁNO - pretože im to prospieva. 

Ak by ste sa ma ale opýtali, či sa ľudia MUSIA zdravo stravovať a športovať, tak je mojou povinnosťou odpovedať presne naopak - že NIE. Pretože existuje množstvo dobrých dôvodov, prečo to pre niekoho nemusí byť vhodné, prijateľné či potrebné a nebolo by správne všetkým ostatným vnucovať môj názor na vec.

Ak by ste sa ma opýtali, či by dieťa MALO BYŤ vychovávané v rodine tvorenej jedným mužom a jednou ženou, tak odpoviem, že ÁNO – pretože to je osvedčený model výchovy detí, ktorý na základe vlastnej skúsenosti považujem za najlepší.

Ak by ste sa ma ale opýtali, či dieťa MUSÍ byť vychovávané výlučne len v rodine tvorenej jedným mužom a jednou ženou, tak je mojou povinnosťou odpovedať presne naopak - že NIE. Pretože existuje množstvo dobrých dôvodov, prečo to pre niekoho nemusí byť vhodné, prijateľné či potrebné a nebolo by správne všetkým ostatným vnucovať môj názor na vec.

Veľká časť tých, ktorí sa zúčastnia dnešného referenda, sa domnieva, že v ňom vyjadrujú svoj názor na to, AKO BY TO MALO BYŤ. Na túto otázku odpovedajú podľa svojho úprimného presvedčenia.

Problém je v tom, že v skutočnosti sa v ňom vyjadrujú ku otázke, AKO TO MUSÍ resp. NESMIE BYŤ.

Naozaj by malo byť zdravé stravovanie a športovanie pre každého povinné?

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Žena, ktorá močila na Korán, ohrozila bezpečnosť Slovenska

Na videu obvinenej Sheily Sz., kde vyzývala na boj proti moslimom, viala v pozadí slovenská zástava.


Už ste čítali?