O rozdiele medzi tým, čo BY MALO BYŤ a tým, čo MUSÍ BYŤ.

Autor: Štefan Hozzán | 7.2.2015 o 15:25 | Karma článku: 7,39 | Prečítané:  533x

Ak by ste sa ma opýtali, či BY SA MALI ľudia zdravo stravovať a športovať, tak odpoviem, že ÁNO - pretože im to prospieva. 

Ak by ste sa ma ale opýtali, či sa ľudia MUSIA zdravo stravovať a športovať, tak je mojou povinnosťou odpovedať presne naopak - že NIE. Pretože existuje množstvo dobrých dôvodov, prečo to pre niekoho nemusí byť vhodné, prijateľné či potrebné a nebolo by správne všetkým ostatným vnucovať môj názor na vec.

Ak by ste sa ma opýtali, či by dieťa MALO BYŤ vychovávané v rodine tvorenej jedným mužom a jednou ženou, tak odpoviem, že ÁNO – pretože to je osvedčený model výchovy detí, ktorý na základe vlastnej skúsenosti považujem za najlepší.

Ak by ste sa ma ale opýtali, či dieťa MUSÍ byť vychovávané výlučne len v rodine tvorenej jedným mužom a jednou ženou, tak je mojou povinnosťou odpovedať presne naopak - že NIE. Pretože existuje množstvo dobrých dôvodov, prečo to pre niekoho nemusí byť vhodné, prijateľné či potrebné a nebolo by správne všetkým ostatným vnucovať môj názor na vec.

Veľká časť tých, ktorí sa zúčastnia dnešného referenda, sa domnieva, že v ňom vyjadrujú svoj názor na to, AKO BY TO MALO BYŤ. Na túto otázku odpovedajú podľa svojho úprimného presvedčenia.

Problém je v tom, že v skutočnosti sa v ňom vyjadrujú ku otázke, AKO TO MUSÍ resp. NESMIE BYŤ.

Naozaj by malo byť zdravé stravovanie a športovanie pre každého povinné?

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Amnestie, Roháč a Sýkora. Čo má vplyv na prípad vraždy Remiáša

Na rozhodnutie o Mečiarových amnestiách má Ústavný súd posledné dni. Nájomný vrah Roháč dostal doživotie. Pri vražde Sýkoru sa spomína SIS.

DOMOV

Koalícia sa chce náhle zbaviť šéfa Ústavu pamäti národa

Ak by zmena zákona prešla, nové pravidlá začnú platiť od 15. októbra 2017.


Už ste čítali?