Sú lekári dôležití?

Autor: Štefan Hozzán | 28.11.2011 o 19:51 | Karma článku: 9,61 | Prečítané:  1496x

Vláda rokuje, pretože sa snaží vyriešiť krízu v zdravotníctve. Vláda už rokovala, pretože sa o to už snažila. No napriek týmto snahám zatiaľ nič nevymyslela. Zaujímavé. Že by sme si fakt zvolili vládu tak neschopnú vyriešiť problém v jednom z najdôležitejších odvetví?

Počas týchto dní ľudí viac trápi to, či bude lekár v ordinácii, ako nakupovanie vianočných darčekov.  Je tomu tak preto, lebo ľudia považujú prítomnosť lekárov na svojich miestach za dôležitú. Dokonca za veľmi dôležitú. Tak si už raz povedzme, že sú lekári pre nás dôležití a poďme vyriešiť ich situáciu. Lebo neustále kydanie na nich aj zo strany médií a podsúvanie negatívnych postojov k nim vo mne evokuje myšlienku, že vlastne nie sú takí dôležití. Tak keď nie sú, načo toľko kriku? A mám aj inú otázku. Prečo pacient nepodporí toho, koho chce nájsť na svojom mieste? Alebo prečo nejde zaklopať na dvere poisťovni a nespýta sa jej, kam dala jeho ťažko zarobené peniaze, ktoré je navyše POVINNÝ na základe zákona tej poisťovni dať??? A prosím pán minister a ostatní múdri vo vláde, netvárme sa, že ideme mať núdzový stav, lebo haló haló, lekárom končí dvojmesačná výpovedná lehota, teda trvala 2 (slovom dva) mesiace. Asi tu niekto trpí samodeštrukčnými sklonmi, lebo inak by sa snažil nedoviesť situáciu do extrému. Takže ja mám za to, že táto vláda je jediný prvok, ktorý je a bude za túto situáciu zodpovedný. No a nedá mi ešte nespomenúť, že podľa mňa absolútne neprípustné, aby premiér našej krajiny (navyše tváriaci sa transparentne) klamal v priamom prenose pri čítaní požiadaviek lekárov (ak teda naozaj neboli vyslovené).

A už len malý návod na získanie peňazí: platinové sitká, platy poslancov (nižšie o 1.000 €, no napriek tomu nadpriemerné), platenie „analýz“ a správ, lebo všetci asi vieme, že analýza dokázala h....o.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

BRATISLAVA

Predvolebná diskusia SME: Ako vidia Bratislavu Ftáčnik, Frešo, Droba a Kusý

Kam by mal Bratislavský samosprávny kraj smerovať? Sledujte SME Naživo.

ŠPORT

Legenda Merckx o Saganovi: Súperi mu len nahrávajú

Merckx nevidel na MS poriadne preteky.

SVET

Café Európa: Európa po nemeckých voľbách

Aký dopad budú mať voľby v Nemecku na Európu i Slovensko? Sledujte diskusiu naživo.


Už ste čítali?